دعوت جبهه ملی به راهپیمایی روز اربعین

27 دی 57- روزنامه اطلاعات- جبهه ملی ایران دیروز طی اعلامیه‌ای پشتیبانی خود را از راهپیمایی روز اربعین که از طرف جامعه روحانیت مترقی تهران عنوان شده بود، اعلام کرد و از مردم خواست تا بار دیگر در این بسیج همگانی شرکت جویند. در این اعلامیه آمده:

هم‌میهنان

گسترش مبارزات حق‌طلبانه ملت ما در راه آزادی و استقلال با برخورداری از آموزش‌های والای اسلامی و فرهنگ ملی هر روز شکوه بیشتری پیدا می‌کند و مردم پایگاه‌های واقعی نبرد با دشمنان را بهتر می‌شناسند و حرکت جامعه به‌سوی هدف‌های ملی و اجتماعی سریع‌تر و سازنده‌تر می‌گردد.  اربعین حسینی در میهن ما همه‌گاه روز پیوند با قیام سرور آزادگان و پیکارهای مقدس بازماندگان آن انقلاب درخشان بوده است.

جامعه روحانیت مترقی تهران با روشن‌بینی و آگاهی کامل این روز تاریخی را روز راهپیمایی مردم اعلام کردند.  جبهه ملی ایران به پشتیبانی از این تصمیم‌گیری بهنگام و همگامی با مردم قهرمانی که در دو راهپیمایی افتخارآفرین تاسوعا و عاشورا خواست بنیادی خود را در سرنگونی نظامی سلطنت غیرقانونی اعلام داشتند، این‌بار نیز با تمام قدرت در راهپیمایی اربعین شرکت خواهد کرد و از همه حزب‌ها و گروه‌ها و کمیته‌های وابسته و سازمان‌های هوادار می‌خواهد با نظم هرچه بیشتر در این بسیج همگانی شرکت جویند... .