انتشار اعلامیه جدید به امضای آیت‌الله خمینی درمورد مسافرت اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر به خارج از کشور

روز 27/10/57 اعلامیه جدیدی به امضای آیت‌الله خمینی به تاریخ 18 صفر 1399، درمورد مسافرت اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر مخارج از کشور و صدور دستورالعمل‌های تازه‌ای برای پیروان و طرفدارانش در ایران منتشر و در تهران و برخی دیگر از نقاط کشور توزیع شده است.گ

متن اعلامیه مذکور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم. خدمت عموم ملت شریف و شجاع ایران. فرار محمد‌رضا پهلوی را که طلیعه پیروزی ملت و سرلوحه سعادت و دست یافتن به آزادی و استقلال است، به شما ملت فداکار تبریک عرض می‌کنم. شما ملت شجاع و ثابت‌قدم به ملت‌های مظلوم ثابت کردید که با فداکاری و استقامت می‌توان بر مشکلات هر چه باشد غلبه کرد و به مقصود هر چه باشد رسید، گرچه این ستمگر با دست آغشته به خون جوانان ما و جیب انباشته از اندوخته ملت گریخت، ولی به خواست خداوند متعال به‌زودی به محاکمه کشیده خواهد شد و انتقام خون مستضعفان از او گرفته خواهد شد، لیکن قطع دست ستمکار از ادامه ظلم به دست ستمدیدگان فوری است. او رفت و به هم‌پیمان خود اسرائیل، دشمن سرسخت اسلام و مسلمین پیوست و جرائم و آشفتگی‌هایی را برجا گذاشت که ترمیم آن جز به تایید خداوند متعال و همت کلیه طبقات ملت و فداکاری اقشار کاردان و روشنفکر میسر نخواهد شد. اکنون در این طلوع فجر سیادت و پیروزی توجه عموم را به مطلبی چند جلب می‌کنم:

1- بر جوانان غیور در سرتاسر کشور لازم است برای حفظ نظم با‌ آن دسته از قوای انتظامی که اکنون به آغوش ملت بازگشته‌اند با تمام نیرو همکاری کنند و با کمال قدرت و جدیت نگذارند که بدخواهان و منحرفین آشوب و ناامنی ایجاد نمایند.
2-به تظاهرات و شعارهای پرشور علیه رژیم سلطنتی و دولت غاصب ادامه دهند و اگر منحرفین و مخالفین اسلام بخواهند اخلالی به وجود آورند و نظم را به‌هم بزنند از آنان جدا جلوگیری کنند.

 3- باید ملت بدانند که هر انحرافی و هر شعاری که مخالف مسیر ملت است، به دست عمال شاه مخلوع و عمال اجانب تحقق می‌یابد، من از جمیع اشخاصی که انحراف داشته‌اند یا گرایشی به بعضی مکتب‌های انحرافی داشته‌اند تقاضا دارم به آغوش اسلام که ضامن سعادت آنها است، برگردند که آنان را برادرانه می‌پذیرم. در این موقع حساس که کشور جنگ‌زده ما بیش از هر زمانی بااتحاد و اتفاق احتیاج دارد باید سعی شود که از هر اختلافی احتراز شود.

4- دولت موقت برای تهیه مقدمات انتخابات مجلس موسسان به‌زودی معرفی می‌شود و به کار مشغول خواهد شد. وزارتخانه‌ها موظفند که آنها را پذیرفته و با آنان صمیمانه همکاری کنند. اینجانب به صلاح وزرای غیر قانونی می‌دانم که برکناری خود را اعلام کنند و خود را در مسیر ملت قرار دهند.

5- به جمع نیروهای انتظامی، زمینی و هوایی و دریایی و صاحب‌منصبان و افسران و درجه‌داران ارتش و ژاندارمری و غیر آنان توصیه می‌کنم که دست از حمایت محمدرضا پهلوی که مخلوع است و به کشور بر نمی‌گردد و در خارج نیز با نفرت مردم مواجه است، بردارند و به ملت بپیوندند که صلاح دنیا و دین آنان در آن است.

اینجانب از همه طبقات خصوصا حضرات علمای اعلام در این موقع حساس تشکر می‌کنم. سلامت و سعادت همگان را از خداوند متعال خواهانم و وحدت کلمه را همیشه خصوصا تا برانداختن رژیم شاهنشاهی و استقرار حکومت جمهوری اسلامی امیدوارم.

ارزیابی خبر: خبر صحت دارد