حاجیلو در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: جباروف پولش را گرفت و نیامد
باید یک مربی همتراز کی‌روش بیاوریم

در حالی استقلال تهران این روزها در ترکیه اردوی تدارکاتی خود را برپا کرده که این مساله حواشی مختلفی را نیز در پی داشته از جمله عدم حضور در کمپ قطر و اینکه فعلا خبری از جذب بازیکن جدید هم نشده. با این حال سرپرست تیم امکانات اردو را خوب توصیف کرده و معتقد است ثمره آن را در نیم‌فصل دوم خواهیم دید. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با اصغر حاجیلو را در ادامه می‌خوانید.

شرایط استقلال در اردوی ترکیه چطور است؟

خدا را شکر شرایط خیلی خوبی داریم؛ هتل بسیار خوب، تمرینات بسیار عالی و همچنین امکانات بسیار خوب. فکر می‌کنم این یکی از بهترین اردوهایی بوده که در چند سال اخیر استقلال برگزار کرده. سه هتل بسیار شیک در این مجموعه قرار دارد همچنین نزدیک به 20 زمین تمرین مناسب وجود دارد. امکانات در اینجا بسیار خوب است. امیدوارم ثمره‌اش را در نیم فصل دوم ببینیم.

البته در جذب بازیکن موفق عمل نکرده‌اید.

مطمئن باشید باشگاه تمام تلاشش را می‌کند تا بازیکنان مورد نیازش جذب شوند. من مطمئنم تمام نیازهای تیم در نیم‌فصل دوم برطرف خواهد شد خصوصا اینکه باید در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کنیم. ما چند وقت درگیر سرور جباروف بودیم. پولش را گرفت اما نیامد. با چند بازیکن خارجی مذاکراتی را انجام داده‌ایم. منتظر رسیدن پول هستیم تا قراردادها امضا شود.

درباره توبیخ مهدی رحمتی از سوی کمیته انضباطی به خاطر دیر به زمین رفتن اعتراضی ندارید؟

تا آنجا که من می‌دانم هنگامی که بازیکنی دیر به زمین می‌آید، تیم را جریمه می‌کنند نه شخص را. به این رای اعتراض خواهیم کرد زیرا دفعه اول معمولا به تیم تذکر می‌دهند که در مراتب بعدی دیگر این اشتباه تکرار نشود. مشابه این رای را قبلا ندیده بودم که بازیکن را محروم کنند.

به تیم ملی برسیم. بازی‌های جام ملت‌ها را پیگیری می‌کنید؟

بازی‌ها در سطح بسیار پایین برگزار می‌شود. 24 تیم در این بازی‌ها حضور دارند که شامل تیم‌های ضعیف هم می‌شود. فکر می‌کنم مسابقات از مراحل بعدی بهتر خواهد شد زیرا تیم‌های قدر و قدرتمند صعود کرده‌اند. ما هم عملکرد بدی نداشته‌ایم و باید دید در مراحل حذفی چه نتایجی می‌گیریم. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید در همه بازی‌ها با قدرت حاضر شود و برایش فرقی نکند که مقابل کدام تیم به میدان می‌رود.

فکر می‌کنید چه تیم‌هایی به مراحل نهایی صعود خواهند کرد؟

عربستان، ژاپن، کره جنوبی و ایران همیشه مدعی هستند و من فکر می‌کنم مربع پایانی چهار تیم نیمه‌نهایی همین تیم‌ها باشند.

بحث رفتن کی‌روش به تیم ملی کلمبیا نیز کاملا جدی شده. چه نظری در این باره دارید؟

کی‌روش در این هشت سال عملکرد بسیار خوبی در تیم ملی داشته و توانسته به تیم ما یک نظم خاصی بدهد. اگر قرار است کی‌روش از ایران برود باید یک مربی همسطح و همتراز وی جایگزینش شود زیرا عملکرد ما در این چند سال خوب بوده و حیف است این تیم نابود شود. جوان‌های خوبی در تیم وجود دارد که همگی از تجربه بالایی برخوردار هستند که این مساله خیال ما را از داشتن یک تیم ملی منسجم برای چند سال راحت می‌کند.