گزارش «فرهیختگان» از یک حاشیه‌سازی عجیب
باور نکنید، دل پرسپولیسی‌ها با تیم ملی است

در حالی که قرار بود تیم ملی فوتبال کشورمان در آرامش و در فضایی پر از امید در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کند اما هر روز حاشیه‌های خواسته و ناخواسته برای این تیم و البته باشگاه‌ها به وجود می‌آید که شاید خود اعضای تیم ملی و باشگاه‌ها در این زمینه کمترین نقش را داشته باشند.

در جدید‌ترین ماجرا، گفته شده بازیکنان پرسپولیس که این روزها در اردوی قطر هستند بی‌توجه به بازی ملی، به گشت و‌گذار در دوحه پرداختند! سند حاشیه‌سازان هم در این بین عکس‌هایی است که از گردش پرسپولیسی‌ها در دوحه منتشر شده است. البته حاشیه‌سازان در این باره گاف عجیبی دادند و به زمان عکس‌های بازیکنان پرسپولیس توجهی نکرده‌اند تا حاشیه‌ای بی‌جهت بسازند اما در این بین همین حاشیه نادرست باعث شد یک بار دیگر هجمه عجیبی علیه بازیکنان پرسپولیس به وجود بیاید. در این بین نباید از حاشیه‌پردازی برخی  فعالان فضای مجازی و برخی خبرنگاران ناآگاه هم بی‌تفاوت گذشت.

 ماجرای گردش در دوحه

بازیکنان پرسپولیس یکشنبه بعد از بازی تدارکاتی مقابل یوپن بلژیک، توسط مسئولان کمپ اسپایر قطر به ضیافت شام در فضای باز دعوت شدند و بعد از صرف شام، بازیکنان پرسپولیس در آسمان تاریک قطر عکس‌هایی به یادگار گرفتند اما همین عکس‌ها باعث شد  پرسپولیسی‌ها مورد هجمه قرار بگیرند که نگاهی به بازی تیم ملی مقابل ویتنام نداشتند! اشتباه حاشیه‌سازان اما اینجا بود که بازی تیم ملی مقابل ویتنام روز شنبه برگزار شد و این بازی در ساعت ۱۴:30 انجام شده بود و طبعا زمان عکس‌های یادگاری پرسپولیسی‌ها هیچ‌منافاتی با برگزاری بازی تیم ملی و دیدن آن توسط سرخ‌پوشان نداشته است.

 تماس قرمزها با اردوی تیم ملی

کاروان پرسپولیس از ۱۸ دی و دقیقا بعد از اولین بازی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا مقابل یمن راهی قطر شد تا اردوی ۱۲ روزه خود را در کمپ اسپایر برگزار کند و جالب اینجاست که بازیکنان پرسپولیس بارها در تماس‌های اینترنتی و تلفنی با ملی‌پوشان که در امارات هستند ارتباط برقرار کردند و جویای وضعیت تیم ملی شدند. حتی بازیکنانی نظیر سروش رفیعی، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه، سید جلال حسینی، شایان مصلح و... با هم تیمی‌های خود یا سایر بازیکنان تیم ملی تماس‌هایی برقرار کردند و وضعیت تیم ملی را جویا شدند و مشخص نیست در این شرایط چرا حاشیه‌سازان با شیطنت‌های نابخردانه به دنبال تنش هستند؛ آن هم در حالی که نه اعضای تیم ملی و نه اعضای پرسپولیس نقشی در این موضوع نداشته و ندارند.

 برانکو هم پیگیر تیم ملی است

از طرف دیگر حتی برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که خیلی‌ها از روابط تیره بین او و کی‌روش در حال سوءاستفاده هستند هم از بازیکنان پرسپولیس وضعیت تیم ملی را بارها پرس‌وجو کرده و یکی از تماشاگران بازی تیم ملی مقابل ویتنام از طریق تلویزیون بود. سایر بازیکنان پرسپولیس هم در اتاق‌های خود بازی تیم ملی را تماشا کردند اما چون در لابی هتل کرون بلازا که محل اقامت پرسپولیسی‌هاست تلویزیونی وجود ندارد، به همین دلیل آنها تاکنون نتوانسته‌اند همراه با هم به تماشای بازی تیم ملی بنشینند.

شاید بهتر است حاشیه‌سازان راه‌های دیگری را برای غبارآلود کردن فضا امتحان کنند؛ حاشیه‌سازان یعنی همان افرادی که باعث شدند رابطه دو مربی بزرگ خارجی با دخالت‌های نابجای آنها به این حد تیره شود.