بیوگرافی نیمار

 

نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور در 5 فوریه 1992 در مگی داس کروز، سائوپائولو برزیل زاده شد. وی از پدری، به نام نیمار سانتوس( فوتبالیست پیش از او) و زنی به اسم نادین سانتوس متولد شد.

در نیمه ماه 4 ام تولد، نیمار به شیوه معجزه آسایی از یک تصادف رانندگی وسقوط به دره جان سالم به در برد. علت سقوط اتومبیل آن ها به دره حرکت تند یک ماشین بود که ناخواسته و با بی توجهی به طرف ماشین آنها می آمد. این اتفاق در حالی رخ داد که آنها در راه بازگشت به شهر خود برای دیدار با برخی اقوام بودند. خوشبختانه نیمار که در صندلی مخصوص نگهداری کودک در صندلی عقب ماشین بود، از این حادثه رانندگی جان سالم به در برد.

 

neymar

نیمار فوتبالیست برزیلی

چکیده ای از بیوگرافی نیمار

نام کامل: نیمار داسیلوا سانتوس جونیور

متولد: ۵ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

محل تولد: موگی داس کروزس، برزیل

قد: ۱٫۷۵ متر( ۵ فوت ۹ اینچ)

باشگاه کنونی: پاریس سن ژرمن

شمارهٔ پیراهن: ۱۰

 

زندگی حرفه ای نیمار

نیمار سال ۱۹۹۲، با خانواده اش به شهر سائو ویسنته رفت. بعد از آن سال ۲۰۰۳، آن ها به شهر سانتوس برزیل نقل مکان کردند جایی که نیمار به تیم فوتبال سانتوس پیوست. نیمار خيلي زود در مقطع جوانان به موفقیت رسید و در سن ۱۵ سالگی، نیمار درامد ۱۰، ۰۰۰ رئال( واحد پول برزیل) در هر ماه و در ۱۶ سالگی، ۲۵، ۰۰۰ رئال در ماه. در ۱۷ سالگی، نیمار جونیور یک قرارداد با تیم اول سانتوس امضاء کرد.

 

در سال 2012 بعنوان ثروتمندترین بازیکن فوتبال جهان انتخاب شد. دارایی او حدود 148 میلیون دلار تخمین زده می شود. نیمار در 3 اوت 2017 با ثبت رکورد 222 میلیون یورو به باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن پیوست و اسم خود را به عنوان گرانترین بازیکن فوتبال جهان به ثبت رساند.