استراتژی جدید سامسونگ برای جلوگیری از افشای اطلاعات محصولاتش

سامسونگ توافق‌نامه جدیدی تنظیم کرده است که به‌منظور جلوگیری از افشای اطلاعات محصولات، شرایط شرکایش را سخت‌تر می‌کند.

مانند بسیاری از نام‌های بزرگ صنعت تولید گوشی‌های هوشمند، سامسونگ نیز یکی از قربانیان همیشگی افشای اطلاعات محصولاتش بوده است. عموما مشخصات گوشی‌های هوشمند و گجت‌ها و دیگر محصولات این شرکت زودتر از زمان اصلی فاش می‌شوند. اگر ازجمله افرادی باشید که اخبار دنیای فناوری را دنبال می‌کند، می‌دانید که پس از انتشار شایعه‌ای، به‌سرعت همه از آن مطلع می‌شوند. این مسئله تقریبا برای تمام دستگاه‌های معرفی‌شده در ۱۱ آگوست از‌جمله گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی زد فولد ۳ و حتی گلکسی بادز ۲ صادق بود.

به‌گزارش فون‌آرنا، سامسونگ از این موضوع خوشحال نیست و دیگر ناامید شده است که چنین اتفاقی دیگر رخ نخواهد داد؛ به‌همین‌دلیل، از اوایل سال جاری برای هر رسانه‌ای که اطلاعات محصولات سامسونگ را افشا یا از تصاویر فاش‌شده آن‌ها استفاده کنند، نامه اخطار ارسال می‌‌کند. با‌این‌حال، اخیرا این شرکت حرکت قانونی غیرمنتظره دیگری انجام داده است تا بتواند هرچه بیشتر از افشای اطلاعات محصولات آینده‌اش جلوگیری کند. استراتژی سامسونگ توافق‌نامه محرمانه جدید ویژه‌ای برای نیمه‌هادی‌ها و سایر شرکای تولید‌کننده قطعات است.

توافق‌نامه جدید ممنوعیت کارکردن کارکنان جدید در بخش تولید قطعات سامسونگ را شامل می‌شود. همچنین طبق این استراتژی جدید، هر زمان کارمندی از شرکت‌های مذکور خارج شود و در کمتر از یک‌ سال سراغ کار‌کردن برای رقبای سامسونگ برود، غول فناوری کره‌جنوبی از این مسئله باید مطلع شود.

اگرچه سامسونگ سابقه محدودکردن کارکنانش برای اطمینان از همکاری‌نکردن آن‌ها با رقبا را دارد، این اولین بار است که شرکت مذکور چنین سیاستی را به شرکایش نیز تحمیل می‌کند. سامسونگ برای نقض هر یک از این دو بند، مجازات سنگینی در نظر گرفته است که از ۸۵ هزار دلار شروع می‌شود.

قراردادهای جدید به همه شرکای سامسونگ تحمیل نمی‌شود، بلکه تنها شرکایی موظف‌اند از آن پیروی کنند که عمیقا در تولید نیمه‌هادی‌ها و سایر اجزای فنی این شرکت دخیل هستند. این بدان‌معنا است که تنها برخی از شرکت‌های ژاپنی و زیرمجموعه‌های شرکت‌های بین‌المللی در کره‌جنوبی به پیروی از استراتژی جدید موظف‌اند. برخلاف سایر کشورها که به‌نظر می‌رسد از سختی شرایط جدید شکایت کرده‌اند، اکثر شرکت‌های کره‌جنوبی و ژاپن موافقت کرده‌اند توافق‌نامه جدید را امضا کنند.

احتمالا همه این تلاش‌ها به اختلاف اخیر سامسونگ با Mujin Electronics، شریک سابق خود، مربوط باشد که در تلاش بود اسرار فناوری غول فناوری کره‌جنوبی را برای یکی از رقبای چینی فاش کند.

dante

نویسنده سایت

→ خواندن مطلب قبلی

احتمال حذف فرآیند حضوری رجیستری در مبادی ورودی کشور قوت گرفت

خواندن مطلب بعدی ←

اپل واچ سری ۶ محبوب‌ترین ساعت هوشمند جهان است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.