تلگرام ۸.۰ منتشر شد: پخش زنده نامحدود و قابلیت‌های متنوع برای فوروارد پیام‌ها

تلگرام هشت سال پیش شروع به کار کرد و امروز طبق رسم ماهانه خود آپدیت نسخه ۸.۰ را در اختیار کاربران قرار داد. این نسخه شامل قابلیت پخش زنده برای بی‌نهایت مخاطب، حذف کپشن از فایل‌های رسانه‌ای و مخفی‌سازی نام فرستنده در هنگام فوروارد، رفتن به کانال بعدی بدون برگشتن به فهرست چت‌ها، بهینه‌سازی پنل استیکرها، ایموجی‌های جدید و غیره است.

تلگرام در نسخه جدید اجازه می‌دهد برای بی‌نهایت مخاطب پخش زنده ویدیویی داشته باشید. کافیست در کانال خود Live Stream را آغاز یا در گروه‌ها از گزینه Video Chat استفاده کنید. مخاطبان در هر دو حالت می‌توانند دست خود را بلند کرده و به گفتگوی شما بپیوندند.

در نسخه جدید تلگرام قابلیت‌های تازه‌ای به بخش فوروارد پیام‌ها اضافه شده است. اگر روی گزینه Forward Message ضربه بزنید، پیش‌نمایشی از نحوه ارسال پیام‌ها ظاهر می‌شود. در این‌جا می‌توانید به چند گزینه شخصی‌سازی از جمله حذف نام فرستنده و مخفی‌سازی کپشن رسانه دسترسی پیدا کنید.

تلگرام میلیون‌ها کانال با موضوعات مختلف دارد. در آپدیت امروز به‌راحتی می‌توانید از یک کانال به کانال بعدی بروید. کافیست پس از مشاهده تمام پست‌های یک کانال، روی گزینه کانال بعدی که در پایین صفحه ظاهر می‌شود، ضربه بزنید. با این کار به کانال بعدی منتقل می‌شوید.

چنان‌چه تلگرام خود را پوشه‌بندی کرده باشید، ترتیب پیشنهاد کانال‌ها بدین صورت است: ابتدا کانال‌های پوشه جاری باز می‌شوند، سپس نوبت به کانال‌های بخش All Chats می‌رسد و بعد کانال‌های بخش آرشیو را می‌بینید.

تلگرام ۸.۰ استیکرهای پرطرفدار را در بالای بخش استیکرهای اخیر نشان می‌دهد. برای افزودن این استیکرها کافیست گزینه Add را لمس کنید تا پک مربوطه را ذخیره کنید. افزون بر این، پیش‌نمایش استیکرها در نسخه اندروید بزرگ‌تر شده است.

اگر در یک صفحه چت در حال انتخاب استیکر باشید، تلگرام حالا درست مثل زمانی که در حال تایپ هستید یا می‌خواهید فایلی را ارسال کنید، به مخاطب اطلاع می‌دهد که می‌خواهید یک استیکر بفرستید. به‌علاوه، حالا در بخش کامنت کانال‌ها می‌توانید شمارنده پیام‌های خوانده‌ نشده را ببینید

دیگر تغییر تازه تلگرام متحرک شدن چند ایموجی جدید است که جذابیت‌های بصری این پیام‌رسان را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر اما ظاهرا پشتیبانی از نسخه Wear OS تلگرام به پایان رسیده چون دیگر اثری از این اپلیکیشن در گوگل پلی استور Wear OS دیده نمی‌شود.

dante

نویسنده سایت

→ خواندن مطلب قبلی

سامسونگ روی گوشی 5G ارزان‌قیمت گلکسی A13 کار می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

سامسونگ از اولین حسگر دوربین موبایل ۲۰۰ مگاپیکسلی جهان رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.